BWG TO MM

BWG TO MM

BWG TO MM تبدیل واحد

BWG واحد ضخامت انواع تیوب بوده که مخفف استاندارد Birmingham Wire Gauge  می باشد.

جهت تبدیل واحد متریک و یا ایزو از جدول ذیل استفاده نمایید:

 

BWG TO MM

برای رده بندی ضخامت تیوب ها از پارامتری به نام BWG یا SWG (که به ترتیب اختصار عبارت های Birmingham Wire Gauge و Standard Wire Gauge هستند) و همچنین از گیج تیوب (Tube Gauge) استفاده می شود.

تاریخچه استفاده از گیج برای بیان ضخامت به استفاده از ابزاری برای اندازه گیری ضخامت سیم مفتول های آهنی در صنایع انگلستان بر می گردد.

این ابزار شبیه شکل زیر بود و برای متمایز ساختن ضخامت مفتول ها از هم و کنترل ضخامت آن ها استفاده می شد.

 

BWG TO MM

گیج مثل اینچ و میلی متر یک واحد اندازه گیری نیست، بلکه یک استاندارد مقایسه ضخامت و اندازه است.

شرکت ها و صنایع مختلف از انواع این گیج ها استفاده کرده اند.برای هر شماره از گیج، معادلی از اینچ یا میلی متر تعریف شده است.

از شکل فوق مشخص است که با افزایش عدد گیج، اندازه یا ضخامت کاهش می یابد.برای بیان ضخامت تیوب ها از شماره گیج استفاده می شود.

گیج فراگیر در مورد تیوب ها، در سیستم آمریکایی Birmingham Wire Gauge است که به اختصار BWG گفته می شود و در سیستم انگلیسی Standard Wire Gauge است که به اختصار SWG گفته می شود.

BWG TO MM تبدیل واحد

هر شماره گیج قابل تبدیل به میلی متر و اینچ است. برای این منظور، سطح مقطع کروی هر شماره از گیج (A بر حسب mm2) با رابطه زیر به قطر آن (d بر حسب mm) تبدیل می شود، که n شماره گیج است:

An = (π/۴) × dn2

با افزایش عدد گیج BWG یا SWG، ضخامت تیوب کاهش می یابد. BWG یا SWG مستقل از قطر تیوب است، یعنی ضخامت دیواره­ چند تیوب با BWG یا SWG یکسان ولی قطر متفاوت برابر است.

در تیوب هایی که ضخامت بیشتری داشته و شماره گیجی به آن ها تعلق نمی گیرد، اندازه ضخامت بر حسب اینچ یا میلی متر بیان می شود.

پخش فولاد ماهان

پخش فولاد ماهان جهت سهولت دست اندر کاران صنعت به جمع آوري استاندارد هاي بروز پايپينگ اقدام نموده است.

پخش فولاد ماهان از سال ۱۳۷۲ مبادرت به تهيه ،توزيع و ساخت تجهيزات مورد نياز صنعت نفت (پتروشيمي -پالايشگاهي و نيروگاهي)،ساختماني و ساير صنايع مرتبط نموده است.

اين مجموعه با بهره گيري از پرسنل متخصص و اطلاعات به روز، پيشينه قابل قبولي در عرضه خدمات وپيشرفت

صنعت كشور داراست و طيف وسيعي از خدمات و ملزومات صنعتي و ساختماني مورد نياز كشورها را تامين مي نمايد.

كليه اين تجهيزات داراي گواهينامه و تاييده نيز مي باشد.

با ما تماس بگیرید.